Horníci nechápou: majitelé RPG si vyplatili skoro 5 miliard

Středa, 25.6.2014

Bouři (nejen) v havířovských hospodách dnes vyvolala zpráva ekonomického týdeníku E15, kterou převzala mnohá další média: Majitelé bytů RPG si na dividendách (přesněji z nerozděleného zisku minulých let) vyplatili 4,6 miliardy korun. Stejní majitelé přitom zhruba ze dvou třetin ovládají společnost NWR (vlastník dolů OKD), která bojuje o přežití, chystá zavření Dolu Paskov a dožaduje se podpory státu.

„Společnost RPG Byty pokračovala také v roce 2013 v rozsáhlé regeneraci svého bytového fondu. V tomto roce vynaložila na opravy a celkovou regeneraci domů a bytů zhruba 1,3 miliardy korun,“ cituje deník E15 z výroční zprávy firmy.

Lidé nad touto zprávou jen nechápavě kroutí hlavou. "Loni se mi výrazně snížila mzda a zároveň platím vyšší nájem," řekl se spoustou dalších nepublikovatelných výrazů zaměstnanec OKD, který bydlí v bytě RPG. Své jméno si nepřeje zveřejnit - nerad by skončil bez práce a zároveň bez střechy nad hlavou. 

Zpráva E15 v původním znění: http://zpravy.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/bakala-a-spol-vytahli...

Autor: 
Vladislav Sobol

Komentáře

...konci článku. To se v OKD vyhazuje za to, když někdo řekne, že platí moc vysoký nájem? Myslím, že vysoké nájmy platí spousta z nás... MR

Ano vyhazuje, za každý svůj názor je vždy někdo vyhozen ze zaměstnání.

Milí pisateli, vyšší nájmy v poměru region - mzdy a kvalita bydlení, nejsou. RPG má nejvyšší nájmy a spoléhá na to, že stát (tudíž všichni daňový poplatníci), doplatí firmě nájmy na dávkách. Představte si, že v našem regionu je reálná průměrná mzda 15 tis/kč. a nájem bytu RPG 3+1 s inkasem pro 4 osoby se pohybuje cca 12 - 13. tis/kč

Ta zinscenovala prodej dolů i s byty. Ta je odpovědna.