Kancelář na jediný den? V Havířově vzniklo první coworkingové centrum

Sobota, 10.5.2014

Potřebuješ občas kancelář s tiskárnou i internetem a nechceš kvůli tomu platit drahé nájemné na celý měsíc či rok? Už nemusíš jezdit do jiných měst, v Havířově právě vzniklo první coworkingové centrum. Tedy místo, kde se dá "sdílená kancelář" pronajmout třeba na jediný den.

Vše mají na svědomí nadšenci ze spolku Naše místo, které díky podpoře města zprovoznilo centrum i s mnoha dalšími službami a programy na Studentské 26 (přístavba zdravotního střediska naproti "horního" gymnázia). 

Podrobnosti vysvětluje místopředsedkyně spolku Zuzana Pučoková: "Sdílená kancelář je levnejší než pronájem stálého místa a často nabízí i další služby - samozřejmostí je wi-fi připojení, tisk a kopírování, možnost zapůjčení notebooku a dobrá káva k tomu. U nás přidáme i hlídání dětí, drobné občerstvení nebo zasedačku až pro 15 osob. K dalšímu rozvoji pak pestrou nabídkou seminářů a workshopů," vysvětluje s tím, že centrum chce pomáhat hlavně rodičům malých dětí se zahájením nebo restartováním jejich podnikatelských aktivit.

Jednodenní pronájem kancelářského místa přijde na 159 korun, týden v kanceláři se dá prožít za 499 korun a za celý měsíc se platí 1599 korun. Více na adrese http://www.nasemisto.cz/pro-vas/coworking

 

Autor: 
Vladislav Sobol