Havířov se připojí ke Dni Země 21. dubna

Úterý, 18.4.2017

V pátek 21. dubna proběhnou od 8.30 do 12.00 na náměstí Republiky aktivity v rámci Dne Země. V průběhu dubna se u příležitosti svátku naší planety konají další doprovodné akce, například v pobočkách Městské knihovny Havířov.

Historie Dne Země se začala psát v roce 1970 v USA. V následujících letech se tato iniciativa šířila za hranice Spojených států. V roce 1990 proběhla enviromentální kampaň na globální úrovni. Dnes si připomíná Den Země 22. dubna více než miliarda lidí ve 175 státech světa. Den Země se tak stal největším sekulárním svátkem, který slaví lidé společně na celé planetě bez ohledu na původ, víru či národnost. 22. dubnen je považován za výročí vzniku moderního enviromentálního hnutí.

V pátek 21. dubna se na náměstí republiky k oslavám Dne Země připojí také Církevní středisko volného času sv. Jana Boska, Asterix, hnutí Duha Olomouc, Městská policie Havířov nebo Městská knihovna Havířov. Podrobný program a přehled aktivit i doprovodných akcí hledjte na http://www.havirov-city.cz/images/stories/soubory/to/den_zeme.pdf.

Autor: 
Petr Sobol