ČSAD Havířov přechází na čipové karty ODISKA

Pondělí, 10.4.2017

K 30. červnu 2017 končí platnost starých čipových karet ČSAD Havířov. Ty nahrazuje čipová karta ODISKA. Její pořízení vyjde na 130 korun (+ fotografie). Lhůta pro vyřízení ODISKY je 21 dnů, proto by se ti, kdo ji potřebují a zatím otáleli, měli starat už dnes.

"Z důvodu postupné integrace oblastí Moravskoslezského kraje do tarifu ODIS a integrací příměstské dopravy od 28.2.2016 přistupuje dopravce ČSAD Havířov a.s. se souhlasem statutárního města Havířov k výměně stávajících ČK ČSAD za ČK ODISKA. Záměrem přechodu ze stávajících karet dopravce na karty ODISKA je především sjednocení systému, příprava pro možné sjednocení tarifních podmínek a umožnění držitelům ČK ODISKA cestovat v rámci celého integrovaného systému ODIS na jednu kartu,", sděluje ČSAD Havířov.

Definitivní datum 30.6.2017 je stanoveno s ohledem na připravovanou výměnu odbavovacího zařízení ve vozidlech MHD Havířov, které však nepodporuje stávající karty dopravce, ale pouze karty ODISKA.

Na kartu ODISKA je možné nahrát stávající I. a II. tarifní pásmo MHD Havířov (nyní jako zóna 401 a 402). Personifikovaná karta s garancí platnosti 5 let umožní cestovat v rámci celého integrovaného systému ODIS na jednu karu.

 

Autor: 
redakce