Malí hasiči soutěžili o Visegradský pohár

Pondělí, 16.5.2016

V sobotu 14. května proběhla v areálu ZŠ Generála Svobody v Havířově-Šumbarku mezinárodní soutěž mladých hasičů. Visegradský pohár připravil a uspořádal Sbor dobrovolných hasičů Havířov-Město za podpory Visegradského fondu. SDH Havířov-Město přispěl soutěží k oslavám šedesátého výročí své činnosti.

Pětičlenná družstva mladších a starších žáků poměřila své síly v uzlové štafetě, štafetě požárních dvojic a ve štafetě na 4x60 metrů. Při uzlování mladí hasiči vázali tesařsý uzel, zkracovačku, lodní uzel, záchranný uzel a úvaz na požární proudnici. Členové štafety na 4x60 metrů absolvovali běh přes kladinu, skok přes překážku, přenesení hasicího přístroje a práci s hadicí a rozdělovačem.

Mezinárodní charakter Visegradského poháru podtrhla účast hasičských nadějí ze slovenské Šuňavy a Spišské Nové Vsi, z Polska přicestovala soutěžní družstva z měst a obcí Jastrzebie Zdrój, Jaworzno, Radlin a Gorzyce.

Kategorii mladších žáků ovládla družstva SDH z Chotěbuze a Bohumína-Skřečoně, třetí byli Slováci ze Spišské Nové Vsi. Pořádajícímu SDH Havířov-Město patřila čtvrtá příčka.

Starším žákům kralovala slovenská Šuňava, stříbrná příčka patřila Havířovu-Městu, bronz si do Bohumína odvezl SDH Vrbice.

Autor: 
Petr Sobol