V Havířově se pojede časovka mezinárodní cyklistické Gracie

Čtvrtek, 13.4.2017

V závěru dubna, od 27. do 30.4., se v našem regionu pojede cyklistický závod žen GRACIA ORLOVÁ. 29. dubna je na programu třtí etapa - časovka. Ta staruje v 9.30 hod. a pojede se na trase Havířov - Ostrava - Havířov.

Pětietapový závod Gracia Orlová 2017 je zařezen do Světového poháru žen v silniční cyklistice. Letošní 31. ročník proběhne ve čtyřech dnech. Závod dlouhý téměř čtyři stovky kilometrů má své domovské teritorium především v Orlové. Peloton cyklistek a doprovodných vozů zavítá vedle Moravskoslezského také do Zlínského kraje.

"V letošním roce jsme se opět vrátili ke čtyřem závodním dnům, kdy v jednom ze dnů máme zařazenu časovku jednotlivkyň a půl etapu nově s cílem na Lysé Hoře, samozřejmě pokud to počasí dovolí. Naposledy byl v roce 2001 na Lysé Hoře dojezd jedné z etap Závodu míru. Tímto krokem se snažíme navázat na tradici dojezdů etap, tak jak tomu bylo v minulosti. Nepatrně jsme pozměnili některé etapy a tak doufáme, že se Vám budou líbit, jak svou náročností, tak i svou kreativitou a důvtipem," sdělují organizátoři na webových stránkách závodu graciaorlova.cz.

Fotogalerie: 
Autor: 
Petr Sobol