David Pastrňák si připsal stý bod v NHL

Pondělí, 13.2.2017

Dvacetiletý havířovský rodák a odchovanec David Pastňák byl v roce 2014 draftován týmen NHL Boston Bruins. O minulém víkendu si v jeho dresu s číslem 88 připsal svůj jubilejní 100. bod v nejprestižnější hokejové soutěži světa.

V noci na neděli 12. února hrál Boston doma s Vancouverem. Od 55. minuty, kdy hosté vyrovnali, svítil na ukazateli skóre stav 3:3. Dvě minuty před koncem zpracoval Pastrňák přihrávku od krajana Davida Krejčího a prostřelil gólmana Ryana Millera. Vítěznou trefou na 4:3 rozhodl o výhře Bruins a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

David Pastňák si tak připsal ve svém 147. utkání v NHL jubilejní 100. bod do kanadského bodování. Davidovi se v únorů daří, v posledních třech odehraných duelech vstřelil pět branek.

Pastrňák je v letošní sezoně zatím nejlepším Čechem v kanadském bodování NHL. Na 20. příčce tabulky má 48 bodů. V pořadí střelců je s 25 brankami osmý.