Mikulášský hokej pro celou rodinu

Pondělí, 21.11.2016

V sobotu 3. prosince čeká havířovské hokejisty atraktivní domácí duel 30. kola WSM ligy s Duklou Jihlava. Hokejový klub AZ Havířov připravil pro toto adventní sobotní odpoledne ve spolupráci se svými partnery bohatý doprovodný program nazvaný "Fandí celá rodina".

Před K&K PNEU Arénou vyroste vánoční vesnička s občerstvením a bohatým programem. Sportovně - společenská akce startuje ve vesničce v 15 hodin. Servírování mikulášských specialit podbarví zpěv vánočních koled v podání dětí ze ZŠ Žákovská, ve stánku PODA proběhne soutěž o nejoriginálnější mikulášskou masku a předzápasová atmosféra vyvrcholí rozsvícením vánočního stromku.

Další část programu se přesune v 17 hodin do sportovní arény. Hokejisté se tady představí vskutku mikulášsky - s rohy a vlajkami. V první přestávce souboje s Jihlavou budou diváci sledovat zápas malých AZeťáků, ve druhé se zase odehraje soutěž v tahání saní a proběhne vyhlášení soutěže o nejoriginálnější masku.

Pro všechny dětské účastníky bude připraven mikulášský balíček. O tom, zda dojde k mikuláské nadílce i na ledě, rozhodne 60 minut sportovní bitvy mezi AZ a Duklou. Na akci se vedle hokejového klubu podílí také jeho "zlatý" partner, společnost PODA a.s. Dalšími partnery jsou Statutární město Havířov, ČSAD Havířov a.s. a Městské kulturní středisko Havířov.

Akce má také charitativní rozměr

„Po loňské úspěšné společné akci „Fandí celá hala“ při zápase ze Slavií jsme se s naším partnerem, firmou PODA a.s., rozhodli i v této sezoně připravit něco podobného. Akce, kterou jsme připravili na 3. 12. s mikulášskou tematikou, je zaměřena na děti i na dospělé. Nezapomněli jsme na dětské domovy a azylové domy, které se také zúčastní a jako dárek dostanou od nás několikeré sáně. Během akce se budou prodávat svítící rohy a část výtěžku z prodeje půjde na další charitativní podporu. Do výroby ozdob vánočního stromku jsme zapojili havířovské školy a školky. Před halou i v hale bude několik čertů, Mikulášů a andělů. Věříme, že si všichni akci užijí, najdou odreagování od všedních starosti a z K&K PNEU Arény budou odcházet s úsměvem a spokojeni," říká na webových stránkách klubu manažer HC AZ Havířov Patrik Rimmel.

Autor: 
Petr Sobol