Havířovská desítka - 500 účastníků, 50 tisíc korun

Neděle, 23.10.2016

Santi Havířovská desítka má za sebou úspěšný druhý ročník. V sobotu 15. října se na její start postavilo rekordních více než pět stovek účastníků. Pro místní boccisty se vybralo 50 tisíc korun. To vše sledovaly na náměstí Republiky a Na Nábřeží stovky spokojených fanoušků.

Dětský běh, běh na 5 kilometrů, štafetu a hlavní závod absolvovalo 534 nadšených sportovců. To je oproti loňskému ročníku téměř trojnásobek. Stejně jako před rokem zvítězil jablunkovský Marek Chrascina. Český reprezentant v běhu do vrchu proťal cílovou pásku v čase 33:21. Mezi ženami byla nejlepší Andrea Krstevova (41:40).

„Vysoká účast, nový traťový rekord, báječné počasí a spousta usměvavých spokojených lidí. To vše korunováno nádhernou částkou pro boccisty. Za organizátory samé důvody ke spokojenosti,“ pochvaluje si organizátor Jan Hrabec. „Ačkoliv se jednalo teprve o druhý ročník a o tradici ještě mluvit nemůžeme, akce si už nyní našla velké množství příznivců. I několik dní po závodě dostáváme spoustu pochvalných reakcí. Jak osobně, tak na sociálních sítích,“ dodává.

Výtěžek akce putuje za havířovskými boccisty

Do puntíku byla naplněna také benefiční myšlenka akce. Havířovští boccisté byli nedílnou součástí závodu. Vydávali startovní registrace, vytvářeli atmosféru podél trati, v cíli vybírali čipy a předávali ceny vítězům. Ze startovného byla vybrána částka ve výši 49 100 Kč, která putuje na podporu jejich činnosti. Jeden z hlavních partnerů závodu, Nadace Agel, přispěl částkou 50 000 korun Janu Bajtkovi na nákup nového mechanického vozíku.

Akci podpořilo velké množství partnerů, kteří se postarali o bohatý doprovodný program i občerstvení pro běžce na náměstí Republiky. Generálním partnerem akce se stal obchod se sportovním zbožím Santisport. Ten dodal ceny nejrychlejším závodníkům a na náměstí nabídl testování běžecké obuvi, sportesterů a kol. Dalším hlavními partnerem byl První havířovský minipivovar, který uvařil oficiální pivo Havířovské desítky s názvem Běžec. Večer pak hostil raut pro partnery a zájemce z řad závodníků.

„Podařilo se nám v Havířově vyplnit mezeru ve formě sportovní akce pro širokou veřejnost a do budoucna se netajíme plány nejen v jejím pokračování, ale také rozšíření,“ udělal za druhým ročníkem Santi Havířovské desítky symbolickou tečku Jan Hrabec.