HSC Havířov pořádá národní turnaj v boccie

Pátek, 7.10.2016

Handicap sport club Havířov pořádá o druhém říjnovém víkendu národní soutěž v boccie. Na tradiční 16. havířovský turnaj v boccie se v sobotu 8. a v neděli 9. října sjede do Městské sportovní haly třicítka nejlepších hráčů České republiky. Odehrají tady první část národní soutěže., která má v začínající sezoně 2016/2017 tři kola.

„Jsme velmi rádi, že první kolo proběhne právě v Havířově. Pro naše hráče to je jistě dobrý start do nové sezony a věříme, že se na domácím poli budou cítit jistěji a předvedou jedinečné výkony,“ říká před závody na webových stránách klubu ředitel turnaje Robert Mazouch.

Součástí víkendu v MSH Havířov je také sobotní menší open turnaj pro neklasifikované hráče. Podmínkou účasti je minimální tělesné znevýhodnění a odehrání zápasů na mechanickém vozíku. „Open turnaj je otevřen nejen stálým hráčům, ale také příležitostí pro hráče nové, kteří chtějí bocciu vyzkoušet a zasoutěžit si. Věřím, že mít možnost vidět nejlepší hráče České republiky pro ně bude velkou motivací,“ dodává Robert Mazouch k open soutěži.

Boccia

je paralympijským sportem pro sportovce s těžkým tělesným znevýhodněním. Podobá se francouzské hře pétanque. V České republice hraje bocciu aktivně okolo stovky sportovců.

Handicap sport club Havířov

sdružuje sportovce s tělesným handicapem, převážně spastickým, z Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského kraje. Vedle národního kola pořádá také formou teambuildingu pro firmy a sportovní spolky jarní havířovský turnaj v integrované boccie. HSC Havířov je rovněž spolupořadatelem Santi Havířovské desítky. O podzimním běhu na podporu boccii píšeme v článcích

http://havirovsky.rej.cz/clanky/sport/1985-do-havirovske-desitky-se-zare...

nebohttp://havirovsky.rej.cz/clanky/sport/1972-oficialnim-pivem-havirovske-d....

Národní soutěž i open turnaj jsou otevřeny veřejnosti.

(Zdroj a foto. hschavirov.cz)

 

Fotogalerie: 
Autor: 
Petr Sobol