Youth Games Na Nábřeží

Pátek, 7.10.2016

Havířovský areál Na Nábřeží bude uprostřed října zasvěcen sportu. V sobotu 15. října se tady poběží Santi Havířovská desítka, o den později přivítá volnočasový areál Cyklotrialové hry mládeže.

Mladí cyklotrialisté se do Havířova přesouvají z Blanska, kde se 1. října odehrál na Sportovním ostrově předposlední díl podniku. Závěrečná soutěž série se koná 16. října v Havířově. Přestože ve městě v současnosti žádný cyklotrialový klub nefunguje a na startovní listině tak Havířovana nenajdeme, soutěž se na Nábřeží, kde jsou pro tento sport skvělé podmínky, pravidelně vrací.

Závod startuje v 10 hodin poblíž ulice Beethovenova, jednotlivé kontrolní úseky jsou rozmístěny na trase směrem k letnímu kinu. Děti a mládež ve věku 5 až 16 let soutěží v kategoriích "promesa" (5 - 8 let, start v 10 hodin), "poussin" (9 - 10 let, 12 hod.), "benjamin" (11 - 12, 12 hod.), "minime" (13 - 14, 14 hod.), "cadet" (15 - 16, 14 hod.) a "girls" (5 - 16, 14 hod.). Vyhlášení výsledků proběhne v 16 hod.

Před rokem přijelo na havířovské závody čtyřicet dětí, letos by se podle očekávání organizátorů mohl počet účastníků přiblížit k padesátce. Hvězdou cyklotrialových her mládeže bude nejlepší česká závodnice do 15 let a světová šampionka v kategorii "girls" Alžběta Pečínková z AMK Hamry nad Sázavou.

Cyklotrial v České republice

zaštiťuje Český svaz cyklistiky. Pravidla pro tuzemský seriál Youth Games (Cyklotrialových her mládeže) vychází z mezinárodních pravidel UCI trialu. Pro věkovou kategorii 5 až 16 se u nás koná pět závodů Cyklotrialových her mládeže a Mistrovství České republiky. Na světových Trial World Younth Games 2016 postoupilo do finále šest českých cyklotrialových nadějí. Nejlépe si vedly vítězka kategorie "girls" Alžběta Pečínková a stříbrná Eliška Hříbková, která uspěla v kategorii "youth girls".

(Foto: youthgames.cz)

Autor: 
Petr Sobol