Sport

O pohár v boccie bojovalo 24 týmů

Čtvrtek, 13.4.2017

Městská sportovní hala hostila v sobotu 8. dubna 17. havířovský turnaj v integrované boccie. Do akce, kterou pořádal Handicap klub Havířov, se zapojilo přes 130 účastníků. O putovní pohár primátorky bojovalo 24 týmů.

Turnaj zahájila primátorka města Jana Feberová. Na palubovce MSH stál při zahájení také Pavel Zbožínek, ředitel organizačního výboru Nadačního fondu Emil. Fond věnoval do turnaje první cenu - šek v hodnotě 10 000 Kč.

Ve finále se utkali hráči pořádajícího spolku v dresech The Gunners a Jer53y. Putovní pohár zvedli a šek na 10 tisíc korun vybojovali borci Jer53y. "Šek použiji na koupi nového vozíku, který velmi potřebuji. Naposledy jsme nechali v ordinaci u lékaře přední kolečko a tátovi věčně zůstává ručka v ruce, i proto mám z výhry velkou radost,“ svěřil se kapitán vítězného týmu Jiří Svojanovský.

V Havířově se pojede časovka mezinárodní cyklistické Gracie

Čtvrtek, 13.4.2017

V závěru dubna, od 27. do 30.4., se v našem regionu pojede cyklistický závod žen GRACIA ORLOVÁ. 29. dubna je na programu třtí etapa - časovka. Ta staruje v 9.30 hod. a pojede se na trase Havířov - Ostrava - Havířov.

Pětietapový závod Gracia Orlová 2017 je zařezen do Světového poháru žen v silniční cyklistice. Letošní 31. ročník proběhne ve čtyřech dnech. Závod dlouhý téměř čtyři stovky kilometrů má své domovské teritorium především v Orlové. Peloton cyklistek a doprovodných vozů zavítá vedle Moravskoslezského také do Zlínského kraje.

Sedmnáctá havířovská boccia je tady - odehraje se v sobotu 8. dubna

Pátek, 7.4.2017

V sobotu 8. dubna se příznivci sportu boccia dočkají 17. ročníku havířovského turnaje v integrované boccie. Do turnaje se zapojí 24 týmů, mezi soutěžícími se ukáže nejlepší český boccista Radek Procházka. Městská sportovní hala Havířov přivítá také ředitele "Nadačního fondu Emil" Pavla Zbožínka. Sportovní klání proběhne pod záštitou primátorky Havířova Jany Feberové a hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka.

 

V předvečer turnaje přiášíme tiskovou zprávu HSC Havířov...

17. díl turnaje Boccia se napíše 8. dubna

Pátek, 24.3.2017

V sobotu 8. dubna se odehraje už 17. havířovský turnaj v integrované boccie. Součástí turnaje je doprovodný program nazvaný "Havířovská paralympiáda".

Paralympiáda proběhne po celou dobu konání turnaje. Její součástí bude nejenom integrovaná boccia, ale také florbal či basketbal. Příchozí rovněž potěší a pobaví hry a zábavné aktivity monoski, laserová střelba nebo foukačky.

Hry v sedě, na vozíku i židli proběhnou  kategoriích "Turnaj v integrované boccie", "Havířovská paralympiáda", "Nejsympatičtější tým", "Nejsympatičtější rozhodčí", "Nejsympatičtější dobrovolník" a "Emailová cena - překvapení, které se dozvíte během vyhlašování".

To nejpodstatnější... 17.havířovský turnaj v integrované boccie "O pohár primátorky" se odehraje v sobotu 8. dubna 2017 od 9 hodin.

Maslák je před evropským halovým šampionátem ve formě

Pondělí, 13.2.2017

Od 3. do 5. března proběhne v Bělehradě 34. Halové mistrovství Evropy 2017. Jedním z adeptů na medaile bude v běhu na 400 metrů havířovský odchovanec Pavel Maslák.

Svůj první letošní závod na čtvrtce absolvoval Maslák před dvěma týdny na mítinku v Düsseldorfu. Časem 46,00 si doběhl pro vítězství a hravě splnil limit pro účast na HME. Byl o 25 setin lepší než olympijský finalista Bralon Taplin z Grenady. Loni zahájil český atlet sezonu časem 46,07.

10. února si na atletickém mítinku IAAF v polské Toruni pořadí prohodili. Grenaďan zvítězil, Čech na stříbrné příčce byl pomalejší o 21 setin. S dosaženým časem 45,80 je druhý v letošních světových tabulkách za vedoucím Taplinem.

V úterý 14. února čeká třetího nejlepšího českého atleta roku 2016 atletický mítink Czech Indoor Gala v Ostravě. Trochu netradičně se tady představí v běhu na 300 metrů.

David Pastrňák si připsal stý bod v NHL

Pondělí, 13.2.2017

Dvacetiletý havířovský rodák a odchovanec David Pastňák byl v roce 2014 draftován týmen NHL Boston Bruins. O minulém víkendu si v jeho dresu s číslem 88 připsal svůj jubilejní 100. bod v nejprestižnější hokejové soutěži světa.

V noci na neděli 12. února hrál Boston doma s Vancouverem. Od 55. minuty, kdy hosté vyrovnali, svítil na ukazateli skóre stav 3:3. Dvě minuty před koncem zpracoval Pastrňák přihrávku od krajana Davida Krejčího a prostřelil gólmana Ryana Millera. Vítěznou trefou na 4:3 rozhodl o výhře Bruins a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

David Pastňák si tak připsal ve svém 147. utkání v NHL jubilejní 100. bod do kanadského bodování. Davidovi se v únorů daří, v posledních třech odehraných duelech vstřelil pět branek.

Pastrňák je v letošní sezoně zatím nejlepším Čechem v kanadském bodování NHL. Na 20. příčce tabulky má 48 bodů. V pořadí střelců je s 25 brankami osmý.

Mikulášský hokej pro celou rodinu

Pondělí, 21.11.2016

V sobotu 3. prosince čeká havířovské hokejisty atraktivní domácí duel 30. kola WSM ligy s Duklou Jihlava. Hokejový klub AZ Havířov připravil pro toto adventní sobotní odpoledne ve spolupráci se svými partnery bohatý doprovodný program nazvaný "Fandí celá rodina".

Před K&K PNEU Arénou vyroste vánoční vesnička s občerstvením a bohatým programem. Sportovně - společenská akce startuje ve vesničce v 15 hodin. Servírování mikulášských specialit podbarví zpěv vánočních koled v podání dětí ze ZŠ Žákovská, ve stánku PODA proběhne soutěž o nejoriginálnější mikulášskou masku a předzápasová atmosféra vyvrcholí rozsvícením vánočního stromku.

Další část programu se přesune v 17 hodin do sportovní arény. Hokejisté se tady představí vskutku mikulášsky - s rohy a vlajkami. V první přestávce souboje s Jihlavou budou diváci sledovat zápas malých AZeťáků, ve druhé se zase odehraje soutěž v tahání saní a proběhne vyhlášení soutěže o nejoriginálnější masku.

Havířovská desítka - 500 účastníků, 50 tisíc korun

Neděle, 23.10.2016

Santi Havířovská desítka má za sebou úspěšný druhý ročník. V sobotu 15. října se na její start postavilo rekordních více než pět stovek účastníků. Pro místní boccisty se vybralo 50 tisíc korun. To vše sledovaly na náměstí Republiky a Na Nábřeží stovky spokojených fanoušků.

Dětský běh, běh na 5 kilometrů, štafetu a hlavní závod absolvovalo 534 nadšených sportovců. To je oproti loňskému ročníku téměř trojnásobek. Stejně jako před rokem zvítězil jablunkovský Marek Chrascina. Český reprezentant v běhu do vrchu proťal cílovou pásku v čase 33:21. Mezi ženami byla nejlepší Andrea Krstevova (41:40).

HSC Havířov pořádá národní turnaj v boccie

Pátek, 7.10.2016

Handicap sport club Havířov pořádá o druhém říjnovém víkendu národní soutěž v boccie. Na tradiční 16. havířovský turnaj v boccie se v sobotu 8. a v neděli 9. října sjede do Městské sportovní haly třicítka nejlepších hráčů České republiky. Odehrají tady první část národní soutěže., která má v začínající sezoně 2016/2017 tři kola.

„Jsme velmi rádi, že první kolo proběhne právě v Havířově. Pro naše hráče to je jistě dobrý start do nové sezony a věříme, že se na domácím poli budou cítit jistěji a předvedou jedinečné výkony,“ říká před závody na webových stránách klubu ředitel turnaje Robert Mazouch.

Youth Games Na Nábřeží

Pátek, 7.10.2016

Havířovský areál Na Nábřeží bude uprostřed října zasvěcen sportu. V sobotu 15. října se tady poběží Santi Havířovská desítka, o den později přivítá volnočasový areál Cyklotrialové hry mládeže.

Mladí cyklotrialisté se do Havířova přesouvají z Blanska, kde se 1. října odehrál na Sportovním ostrově předposlední díl podniku. Závěrečná soutěž série se koná 16. října v Havířově. Přestože ve městě v současnosti žádný cyklotrialový klub nefunguje a na startovní listině tak Havířovana nenajdeme, soutěž se na Nábřeží, kde jsou pro tento sport skvělé podmínky, pravidelně vrací.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Sport