Maří Magdalena Čechová vystavuje v Maryčce

Úterý, 11.4.2017

Havířovská výtvarnice Maří Magdalena Čechová otevřela v Kulturním domě Petra Bezruče výstavu u příležitosti svého životního jubilea. V Galerii Maryčka najdeme na padesát perokreseb, akvarelů či olejomaleb. V průřezu její tvorbou nechybí procházky starobylými uličkami moravských i českých měst, malebné meandry Lučiny ani autorčiny oblíbené kytice.

Maří Magdalena Čechová je brněnskou rodačkou. V jihomoravské metropoli také vystudovala figurální malbu a sochařství na SUPŠ. Nejdříve pracovala u TFA v Brně, později v pobočce v Ostravě. Podílela se na vydávání knižních atlasů a map, vytvořila atlas škol regionu. Teprve po ukončení pracovní činnosti se plně věnuje malování. V kroužku kreslení v Centru volnočasových aktivit pracuje jako lektorba kresby a malby se zapálenými výtvarnými nadšenci.

Oleje, akvarely, peroakvarely, tuše či pastely Maří Magdaleny Čechové jsou součástí mnoha soukromých sbírek nejenom na Moravě a v Čechách, ale i v dalších zemích Evropy, dokonce také v Kanadě a Austrálii. Pravidelně se účastní Havířovského výtvarného salonu, v letech 2008 až 2014 byla členkou havířovského výtvarné skupiny K.V.A.Š. Vystavovala mnohokrát v Havířově, ale také například v Sedlištích, Orlové či Brně, dvakrát v Polsku. Je dlouholetou členkou Svazu umělců Moravy a Slezska v Brně.

Výstava v Galerii Maryčka potrvá do 28. dubna. Výstavní síň v KDPB má otevřeno ve všední dny od 14 do 18 hodin, mimo tyto hodiny zpřístupní výstavu pracovník informací. Vstupné je dobrovolné.

Autor: 
Petr Sobol