REGIONFOTO 2017: Opojení fotografií

Čtvrtek, 6.4.2017

REGIONFOTO 2017 představuje práce organizovaných amatérských fotografů z karvinského, frýdeckomísteckého, ostravského a těšínského regionu. Ve Výstavní síni Viléma Wünscheho v KDLJ najdeme v dubnu přehlídku fotografií od osmi desítek autorů z deseti fotoklubů.

Tradici Regionfota založil Fotoklub Havířov v roce 2005. Tenkrát se vystavovalo ve vestibulu kulturního domu. O dva roky později se přehlídka přestěhovala do výstavní síně, kde probíhá také letošní sedmý ročník. Původní název Výstava regionálních fotoklubů se od roku 2017 mění na výstižnější jednoslovné pojmenování REGIONFOTO. Předseda Fotoklubu Havířov, který výstavu organizuje spolu s MKS Havířov, Kamil Übelauer na vernisáži v úterý 4. dubna mj. řekl, že akce je největšám společným projektem amatérských fotografů v České republice.

Vystavené fotografie, mezi nimiž si každý milovník fotoaparátů a jimi pořízených snímků najde "to své", si ve Výstavní síni Viléma Wünscheho můžeme prohlédnout do 28. dubna. Letošního ročníku se vedle pořádajícího Fotoklubu Havířov účastní Fotokluby Orlová, Ostrava, Bohumín, Jablunkov a dále fotokluby K3 Bohumín, Steel Třinec a Zvonek Dolní Žukov. Desítku účastníků doplňují Art Collegium Frýdek-Místek a Fotografický obzor Český Těšín.

Čestným hostem REGIONFOTA 2017 je fotograf Antonín Válek. Zakládající čeln a dlouholetý předseda havířovského fotoklubu je členem České federace fotografického umění a čestným členem Spolku havířovských fotografů. V roce2016 obdržel titul AFIAP (Artiste de la Fédération Internationale de l´Art Photographique). Podle současných kritérií FIAP (Mezinárodní federace fotografického umění se sídlem v Paříži) je pro titul AFIAP potřebné, aby autorovy fotografie přijali na minimálně 15 mezinárodních salonech pod záštitou FIAP v nejméně osmi zemích.

Foto: Opojení medem, Libor Burda, Fotoklub K3 Bohumín

Fotogalerie: 
Autor: 
Petr Sobol