MiniTEATRO začíná za měsíc

Čtvrtek, 23.3.2017

MiniTEATRO Havířov je festivalem malých zájezdových divadel hrajících pro děti. Od 23. do 29. dubna proběhne v loutkovém sále KD Petra Bezruče už 26. ročník festivalu.

MiniTEARO Jiřího Tibitanzla má v Havířově dlouholetou tradici, první ročník se konal v roce 1991. Festival založil českobudějovický rodák, ochotnický herec, divadelník a principál havířovského Divadla KRUH Jiří Tibitanzl.

"V prvopočátku se jednalo o přehlídku her Divadla Kruh, jež mělo divadlo na repertoáru. Postupně se festival rozrůstal o další tituly divadel z různých částí republiky. Tento trend uchovává současné vedení festivalu a jeho prvotním cílem je vzdělávat a vychovávat kvalitní původní kulturní tvorbou nejmenší posluchače," informuje festivalový portál miniteatro.cz.

V roce 2006, krátce před zahájením 15. ročníku, se Jiří Tibitanzl vznesl do divadelního nebe. Na jeho počest nese od roku 2007 festival jeho jméno - MiniTEATRO Jiřího Tibitanzla.

Slavnostní zahájení letošního ročníku s vodnickou kapelou proběhne proběhne v neděli 23. dubna ve 14.30 hodin před KD Petra Bezruče, o půl hodiny později začíná úvodní představení "Strašfuňákovy pohádky" v podání Divadla Loutkový svět z Ostravy. V průběhu týdne přijedou také umělci, z Prahy, Plzně či Českých Budějovic. Slavnostní ukončení a vyhlášení cen je naplánováno na sobotu 29. dubna po představení Štrašfuňákova mňamka".

Od pondělí 24. do pátku 28. dubna se hraje vždy od 10 a 16 hodin. Vstupné na jednotlivá představení je 65 korun, permanentní vstupenka na všech sedm pohádek stojí 395 Kč.

Více o každém představení a předprodej na festival hledejte na http://www.miniteatro.cz/program.htm.

Autor: 
Petr Sobol