Miluj mě, jestli to dokážeš

Pondělí, 16.1.2017

Hodinový dokument "Miluj mě, jestli to dokážeš" (festivalový název Love Me If You Can) natočila podle vlastního scénáře režisérka Dagmar Smržová. Film otevírá tabuizované téma sexuální asistence pro hendikepované a nabízí citlivý pohled do intimního života lidí s postižením.

"Všichni chceme milovat a být milováni. Zdraví nebo nemocní, silní nebo slabí ... Stejně tak Adam a dva Tomášové, hendikepovaní mladíci, jejichž touha po ženské náruči zůstává nenaplněna. Pak se ale rozhodnou to změnit a vydají se na dobrodružnou cestu za vlastním uspokojením... Budeme je litovat nebo jim fandit? Bude nás to pobuřovat, nebo pro ně najdeme pochopení..? Sex a intimní život lidí, kteří nejsou mladí, krásní, svižní a fyzicky schopní, bývá mnohdy považován za něco nemístného, nebo vlastně neexistujícího. Přesto tady je. Režisérka Dagmar Smržová otevírá toto tabuizované téma na příběhu trojice mladíků, kteří se rozhodnou, že se nevzdají své touhy po lásce. Svým filmem demonstruje úskalí, která jim kladou jejich postižení, a dotýká se tak v České republice zatím málo známého tématu sexuální asistence," komentuje snímek distributor Artcam, který poslal film do kin v prosinci 2016.

V pondělí 23. ledna v 17.30 hod. můžeme dokumentární film "Miluj mě, jestli to dokážeš" vidět v rámci programu dokumentárního klubu v kině Centrum. Film promítaný v malém sále je do 15 let nepřístupný, za lístek dáte stokounu (členové filmového klubu 80 korun).

Dokument se natáčel původně pro televizi a vznikl za pouhých 10 dní. Na loňském 20. Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě získal cenu diváků.

Fotogalerie: 
Autor: 
Petr Sobol