Kazachstán, Cafe Industrial, HB Blues a Mucha v Jazz Clubu

Pondělí, 16.1.2017

Možná teprve přemýšlíte či budete zvažovat, kam v Havířově za kulturou v závěru ledna. Současné mrazivé počasí nabádá najít spíše něco v teple. Jazz Club Havířov v Podlesí chystá na poslední lednovou dekádu tři koncerty, na které pozve dokonce čtyři kapely.

Páteční 20. leden bude v Jazz Clubu patřit Ostravě. Do Havířova přijedou kapely Kazachstán a Café Industrial. Art - rockové seskupení Kazachstán zhudebňuje verše Jaroslava Žily. "Inteligentní, emotivní artrock, který přináší delší skladby s výraznou koncepcí stavby. Inspiruje se hlavně v 70. letech, u Floydů především. Dominuje spojení elektrické a akustické kytary, ale zaznívají tu taky housle, trubka nebo bulharská píšťala kaval. Jestli hledáte expresivní, neprvoplánovou hudbu, pak Kazachstán je vaše skupina. Možná nejen hudební," píše o sobě Kazachstán na svém webu. Další skupinou, která 20. ledna vystoupí, je Ostravská kapela Café Industrial, která hraje alternative-big-beat.

O týden později, v pátek 20. ledna, zahrají v klubu havířovští HB Blues (viz galerie). Už jejich název napovídá, že se zaměřují na blus-rock. Poslední lednoví hosté přijedou v sobotu 28. ledna z Brna. Punk-schlager zazní v podání kvarteta Mucha (viz foto). Skupina vydala na podzim CD "Nána" (viz galerie).

 

Fotogalerie: 
Autor: 
Petr Sobol