Výtvarníci ze ZUŠ Leoše Janáčka vystavují v Galerii Centrum

Čtvrtek, 12.1.2017

Poprvé se žáci výtvarného oboru ZUŠ Leoše Janáčka představili v Galerii Centrum v listopadu 2015. Tenkrát připravili výstavu k 25. výročí založení školy. Nyní se výtvarný obor ZUŠ vrací do Centrumu podruhé.

V úterý 10. ledna proběhla v Galerii Centrum vernisáž výstavy prací žáků výtvarného oboru Základní umělecké školy Leoše Janáčka v Havířově-Podlesí. Výstava nazvaná "Krajiny známé i neznámé" bude přístupná do 5. února. Mladí výtvarníci přišli do výstavní síně s pracemi, které vznikly v prvním pololetí školního roku 2016/2017 a také na třídenním podzimním plenéru v Morávce.

ZUŠ Leoše Janáčka vzdělává žáky ve čtyřech oborech. Na výtvarný, hudební, taneční a literárně dramatický obor se přihlásilo na 800 žáků, s nimiž pracuje 37 pedagogů. Ve výtvarném oboru pracují se 120 dětmi pedagožky Eva Špalková a Lucie Krzystková, které expozici v Centrumu instalovaly.

Žáci výtvarného oboru vystavují své práce dvakrát ročně také ve foyer ZUŠ Leoše Janáčka. Tady proběhne vernisáž v příštím měsíci, 23. února.

Foto: CARA, Štěpánka Zemanová, 14 let

Autor: 
Petr Sobol