ZUŠ Leoše Janáčka slaví 25. narozeniny

Úterý, 3.11.2015

Zuška Leoše Janáčka v městské části Podlesí vznikla v roce 1990. Už 25 let se podílí na uměleckém vzdělávání žáků a studentů i na kulturním životě města.

ZUŠ vzdělává ve čtyřech oborech - hudebním, tanečním, výtvarném a lierárně dramatickém. V letošním roce ji navštěvuje 800 dětí, které vyučuje 37 pedagogů. Ti všichni společně s rodiči, bývalými žáky, přáteli a partnery školy si v letošním roce připomínají pědadvacáté narozeny ZUŠ Leoše Janáčka.

Jednou z významných narozeninových akcí je výstava studentů výtvarného oboru v Galerii Centrum. Její vernisáž proběhla v pondělí 3. listopadu. Jde o zřejmě nejrozsáhlejší výstavu v historii nejmladší galerie Městského kulturního střediska Havířov. A současně je výstava prací žáků výtvarného oboru ZUŠ jejich první celoměstskou prezentací, dříve svá díla i dílka představovali pouze v rámci školních výstav ve své ZUŠ (příští bude v lednu). Zatímco školní výstavy seznamují s aktuální tvorbou žáků, pro výroční výstavu v Galerii Centrum přichystaly pedagožky výtvarného oboru Kristýna Klusová s Evou Špalkovou Prefetovou průřez technikami, náměty a tématy studentů i absolventů.

Vernisáž uvedla vedle kurátora výstav MKS Zdeňka Heisera také ředitelka ZUŠ Anna Mikulová. "Rádi bychom se v příštích letech prezentovali a připomněli ve městě výstavou podobného rozsahu každý rok," řekla mj. ředitelka v úvodním slově. Výstava k 25. výročí ZUŠ Leoše Janáčka potrvá v Galerii Centrum do konce listopadu, veřejnost zve v době provozu kina a vstup je volný.

Narozeninové oslavy školy vyvrcholí v úterý 10. listopadu v 17 hod. slavnostním koncertem v Kulturním domě Petra Bezruče.                

 

Autor: 
Petr Sobol