Alexandrovci s Evou Urbanovou zazpívají a zatančí Havířovu k šedesátinám

Pondělí, 19.10.2015

U příležitosti 60. výročí založení města pořádá Havířov 4. prosince koncert Alexandrovců. S ruskými pěveckými sólisty, vynikajícími hudebníky a skvělými tanečníky vystoupí jako exkluzivní host česká operní diva Eva Urbanová.

Alexandrovci

vznikli v roce 1928. Při svém prvním vystoupení měli 12 členů, v třicátých letech minulého století v něm vystupovalo až 300 umělců. Nyní má ruský armádní soubor 120 členů a tvoří ho pěvecký sbor, orchestr, balet a skupina sólistů a dirigentů.

Oficiální název Alexandrovců zní "Dvakrát řádem Rudého praporu vyznamenaný akademický soubor písní a tanců Ruské armády A. V. Alexandrova" a odkazuje ke jménu zakladatele Alexandra Vasiljeviče Alexandrova. Tento ruský hudební skladatel byl mj. autorem sovětské státní hymy.

V říjnu soubor absolvoval "Alexandrovci - European Tour 2015" po devíti českých arénách a představil se také v Ostravě.

Eva Urbanová

První dáma české operní scény patří už téměř dvacet let k největšíh hvězdám pražského Národního divadla. Vystupovala v milánské La Scale či v Metropolitní opeře v New Yorku. Je držitelkou ceny Thalie a americké ceny Grammy za nahrávku Nebeské Aidy. V roce 1993 získala v Torontu ve spolupráci s Kanadskou operní společností cenu Dora Mavor Moore za ztvárnění Kosteličky v Janáčkově Její pastorkyni. V roce 2003 byla Eva Urbanová jmenována Rytířem řádu umění a literatury Francie.

 

Koncert Alexandrovců začíná ve Víceúčelové hale Havířov v pátek 4. prosince v 19 hodin. Předprodej vstupenek ( 800 Kč, 600 Kč, 400 Kč, ZTP 50 Kč, ZTP/P 50 Kč/50 Kč - zóna bez sedadel) byl zahájen v pokladnách MKS Havířov už před týdnem. Vstupenky lze také rezervovat elektronicky na http://www.mkshavirov.cz/rezervace/rezervace-vstupenek?id=XHouCIrEcXoleA....

Fotogalerie: 
Autor: 
Petr Sobol