Bleskovky

Do Velkého finále postoupily dvě polské a dvě české kapely

Úterý, 18.4.2017

V sobotu 22. dubna proběhne v havířovské Stolárně Velké finále soutěže mladých amatérských kapel Wayfarer.Líheň 2017. Utkají se v něm dvě tuzemské a dvě polské skupiny.

Ze semifinále v třineckém klubu Barrocko postoupila kapela Folya z polského města Kielce spolu s pražským Šouletem. V havířovském semifinále v Jazz clubu se z úspěchu radovala skupina Penzistor z Přerova a finálový kvartet zkompletovali polští Backstage Pass.

O Velkém finále, nad nímž převzali patronát Kamil Střihavka and the Leaders, píšeme více v našem článku http://havirovsky.rej.cz/clanky/kultura/2048-patronem-velkeho-finale-ve-....

Dny evropského filmu v Centrumu

Čtvrtek, 13.4.2017

24. dny evropského filmu proběhly v první polovině dubna ve čtyřech pražských kinech, na velikonoční dny se přestěhovaly do brněnského kina Scala. Další etapa Dnů evropského filmu nazvaná "Ozvěny v regionech" se po Velikonocích stěhuje do několika českých a moravských měst. Je potěšitelné, že mezi filmovými stánky, kde, které Ozvěny v regionech hostí, je také naše kino Centrum.

Havířov nabídne kvarteto filmů. Ve čtvrtek 20. dubna to bude polský milostný snímek "Štěstí světa", o den později drama v koprodukci Slovensko/Česko/Maďarsko "Pátá loď". V sobotu je na programu maďarský "Občan", v neděli 23.4. uzavře havířovskou část přehlídky španělsko-argentinský "Truman".

Promítá se v malém sále od 17.30 hod,, vstupné je 100 a pro členy filmového klubu 80 korun.

ZONER FOTODEN s Fotoklubem Havířov

Čtvrtek, 13.4.2017

Fotoklub Havířov ve spolupráci s MKS Havířov pořádají v sobotu 22. dubna v Kulturním domě Leoše Janáčka ZONER FOTODEN. Akce pro všechny příznivce fotografování proběhne v rámci výstavy REGIONFOTO 2017.

A v rámci akce, která trvá od deváté dopolední až do podvečerních hodin, proběhnou workshopy, prezentace aktivit a projektů vydavatelství ZONER PRESS či přednášky. Součástí ZONER FOTODNE je také vyhodnocení expozic výstavy REGIONFOTO 2017. Celodenní vstupné je 100 Kč.

 

 

 

O výstavě REGIONFOTO 2017 píšeme v samostatném článku http://havirovsky.rej.cz/clanky/kultura/2044-regionfoto-2017-opojeni-fot....

Logo GPS: Fotoklub Havířov vystavuje pravidelně v Galerii Po schodech v pobočce Městské knihovny Havířov na ulici Svornosti. V současné době (do konce května) probíhá v Galerii po schodech výstava prací Fotoklubu Orava nazvaná "Dveře dokořán".

Sezona farmářských trhů začíná

Čtvrtek, 13.4.2017

Velikonoční městečko vystřídají na náměstí Republiky farmářské trhy. Ty se do Havířova vrací po zimní předstávce v pátek 14. dubna. Dubnové pokračování následuje o dva týdny později 28.4. Dvakrát mohou příznivci domácích výpěstků a produktů vyrazit k farmářským stánkům také v květnu a červnu. Májové trhy jsou plánovány na 12. a 26.5., v prvním letním měsíci rozbijí farmáři své stany 9. a 23. června.

Stánky na náměstí Republiky čekají na návštěvníky z Havířova i okolí v uvedené páteční dny od 9 do 18 hodin.

Barvy v nás

Úterý, 17.1.2017

Městská knihovna Havířov otevře v závěru ledna výstavu prací studentů Magdaleny Hochfeld. Expozice bude instalována ve výstavní síni půjčovny se zaměřením na hudbu a umění v pobočce na ul. Svornosti do 17. února. Vernisáž výstavy "Barvy v nás" proběhne ve středu 25. ledna v 17 hodin.

Úvodním koncertem v podání komorního souboru Ensemble Moravia bude zahájen projekt Beethoven 2017. Na klavír zahraje Eliška Novotná, na violoncello Lukáš Novotný. Jako host je doprovodí na housle Magdaléna Novotná ze ZUŠ B. Martinů.

Plesání s No Name

Úterý, 17.1.2017

Přesně za měsíc proběhne Reprezentační ples statutárního města Havířov 2017. Ve Společenském domě Havířov se začne plesat 17. února od 19.30 hod. K tanci zahraje taneční orchestr Joker Band, v průběhu večera vystoupí mistrovská páry ČR.

Magnetem programu a hlavním hostem bude slovenská kapela No Name, kterou Havířované z dřívějších koncertů ve městě dobře znají, i když složení účastníků ples bude asi odlišné od sestavy příznivců na náměstí Republiky.

Předprodej vstupenek na ples probíhá od 16. ledna v pokladně KDPB.

Lednové výstavy MKS

Úterý, 17.1.2017

V kulturní rubrice představuje REJ výstavu kreseb Ladislava Borkovského v Galerii Maryčka a výstavu ZUŠ Leoše Janáčka v Galerii Centrum. V lednu 2017 zve Městské kulturní středisko Havířov ještě na další výstavy.

Ve Výstavní síní Viléma Wünscheho v Kulturním domě Leoše Janáčka probíhá Havířovský výtvarný salon. Desátá přehlídka prací autorů z našeho města je otevřena do 22. ledna.

Až do 30. ledna vystavuje v Galerii Radost karvinský dřevořezbář Stanislav Filip (viz foto). Prezentaci svých prací nazval "Malováno dlátem".

Zastupitelé se sejdou 23. ledna

Úterý, 17.1.2017

V pondělí 23. ledna proběhne 16. zasedání Zastupitelstva města Havířova. V souvislosti se změnami ve vedení města budou projednány změny v zástupcích města v orgánech obchodních společností HTS, TSH, Městská realitní agentura a Zámek Havířov.

Zasedání v Kulturním domě Radost začíná ve 13 hodin, dvě hodiny po zahájení bude dán prostor vystoupením občanů a interpelacím zastupitelů. První zasedání v roce 2017 bude řídit nová primátorka Havířova Jana Feberová.

Valašské blues v Jazz Clubu

Úterý, 22.11.2016

V Jazz Clubu Havířov vystoupí ve čtvrtek 24. listopadu Valašská bluesová společnost.

Rožnovská kapela byla založena v roce 1996 jako příležitostné sdružení tří muzikantů hrajících akusticky převážně repertoár Erica Claptona. V současnosti tvoří Valašskou bluesovou společnost čtyři muzikanti. Hrají na menších festivalech, v klubech i v "hospůdkách s atmosférou".

Koncert v Jazz Clubu začíná ve 20 hodin.

ZUŠ Bohuslava Martinů slaví a vystavuje

Úterý, 22.11.2016

Až do 28. listopadu si můžeme v Galerii Maryčka v KDPB projlédnout výstavu "a léta běží...". V Maryčce najdeme práce žáků výtvarného oboru ZUŠ Bohuslava Martinů k 60. výročí založení školy.

Základní ulělecká škola Bohuslava Martinů poskytuje základní umělecké vzdělání dětem a mládeži od 5 do 25 let. Její kapacita je 1 052 žáků. Vedle oboru tanečního, hudebního a výtvarného zřídila před deseti lety také obor literárně dramatický.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Bleskovky